DOBAR POČETAK SRPSKOG ŠAMPIONA: Zvezda rutinski savladala Soči, prvenac Jovanovića!
Fudbaleri Crvene zvezde uoči duela sa Sočijem, Foto: Starsport

rusija

Crveno-beli mogu da budu zadovoljni

Fudbaleri Crvene zvezde upisali su prvi trijumf na "Letnjem kupu" u Sankt Peterburgu.

Srpski šampion savladao je novopečenog drugoligaša Soči rezultatom 2:0 na "Gazprom areni".

Crveno-beli su meč krenuli u sledećem sastavu:

Ivan Guteša, Ognjen Mimović, Naser Điga, Stefan Leković, Milan Rodić, Luka Ilić, Dalsio, Jovan Šljivić, Lazar Jovanović, Aleksandar Katai (k), Šerif Endiaj.

Već u 2. minutu utakmice Šerif Endiaj propustio je zicer. On je iz veoma dobre i povoljne pozicije šutirao pravo u golmana Sočija.

Četiri minuta kasnije Zvezda je ponovo mogla do vođstva i to nakon gužve posle kornera, ali je ponovo bio siguran čuvar mreže ruskog kluba.

Usledio je nešto mirniji deo meča kada su u pitanju šanse, da bi u 18. minutu Soči umalo stigao do gola. Atrjom Matarčuk je dobro izveo slobodnjak, a Ivan Guteša je uspeo loptu da prebaci u korner.

Sedam minuta kasnije u šansi se našao i Martin Kramarić, ali je šutirao pored gola.

Crvena zvezda je do prednosti stigla u 39. minutu. Dalsio je bio u ulozi asistenta, a gol je postigao Endiaj koji je predriblao Aleksandra Degteva i poslao loptu u mrežu za 1:0.

Samo šest minuta kasnije prvenac u crveno-belom dresu postigao je Lazar Jovanović. Jovan Šljivić je šutirao, Degtev je odbranio njegov udarac, ali je lopta potom iz odbitka stigla do Jovanovića kome nije bilo teško da je pošalje u nebranjenu mrežu, pa je Zvezda povela rezultatom 2:0.

U drugom poluvremenu videli smo dosta slabiji tempo i mnogo manje šansi nego u prvom delu igre.

Prvu priliku u nastavku propustio je Soči nakon što je Kramarić traljavo šutirao.

Novu šansu ruski tim je propustio u 60. minutu kada je Guteša lako ukrotio pokušaj Vladislava Levina.

Na prvu polupriliku za srpskog šampiona u drugom poluvremenu čekali smo do 69. minuta kada je Ognjen Mimović šutirao preko gola.

Najbolju šansu za Zvezdu u nastavku propustio je Nikola Knežević. čiji je udarac odbranio rezervni golman Sočija na ovoj utakmici Nikolaj Zabolotnji.

Do kraja meča videli smo još jednu priliku crveno-belih, ali udarac Andrije Maksimovića nije mogao da savlada Zabolotnjeg.

Na kraju pobeda Crvene zvezde rezultatom 2:0.